Bosch Kombi

Oy veriniz:
[Toplam Puan: 2 Ortalama: 5]

Bosch Kombi

Kombi evlerimizde ve işyerlerinde peteklerin ortamı ısıtmasını ve sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazlardır.
Kombilerin çalışma prensibi borularda gelen suyun bir ısı eşanjörü tarafından ısıtılarak çalıştırılması ile gerçekleşmektedir. Genelde sıcak su cihazlarının çalışma prensibi de bu ilkeye dayanmaktadır.
Montajları ve taşınmaları kolay olan yeni nesil kombilerin ebatları küçük olduğundan az yer kaplamaktadırlar ve çalıştıklarında yüksek ses çıkartmadıklarından ayrı bir konfor sağlamaktadırlar. Kombilerin ortamda monteleneceği yer iyi seçilmelidir yanlış kombi kullanımları karbonmonoksit zehirlenmelerine yol açılabilir. Kombi çeşitleri montaj edilecek yer ve kullanım türüne göre seçilmelidir.Eğer evlerinizde kalorifer tesisatı bulunuyor ise kombileriniz satın alındığı gün içerisinde kolayca ve hızlı bir şekilde montaj edilebilir.
Kombilerin maliyetleri çeşitlerine göre değişmektedir. Hermetik ve bacalı kombiler ekonomik bir fiyata sahip olsalar da yoğuşmalı kombiler kullanıcılara daha pahalı gelebilir. Çünkü yoğuşmalı kombiler kullanıldıklarında diğer çeşitlerine göre daha az enerji tüketimi gösterdiklerinden faturalarada daha az bir fiyat yansıyacaktır bu yüzden ilk satın alım bedelleri yüksek olabilmektedir.
Kombilerin dış yüzeyi ve iç elemanları alüminyum, plastik, bakır ve galvanizli çelikten yapılmıştır bu yüzden oldukça güvenli bir yapıya sahiptirler. Gayet sağlam olan bu cihazların periyodik bakımları aksatılmadığı sürece arızalanma olasılıkları düşüktür. Hızlı ve kesin çözüm için kombi arızalanmalarında bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Kombiler yanlış kullanım ve yanlış montajlardan dolayı arızalanabilmektedirler. Arızalanmaları kombilerin eskimesini daha da hızlandırabilmektedir. Bundan dolayı kombi kullanımlarınızda dikkatli olmalısınız. Kombilerin ömrü sanayi bakanlığı tarafından 15 yıl olarak belirlenmiştir fakat bu rakam kullanımdan dolayı 5 yıla kadar inebilmektedir. Kombi arızalanmalarında acil destek için iletişim bölümümüze bakabilirsiniz.

Kombi Çeşitleri;

Yoğuşmalı kombiler:Yoğuşmalı kombiler hermetik ve bacalı kombilere göre doğalgazın yakılması ile oluşan enerjiye oluşan su buharının enerjisini de eklemektedir. Kombi doğalgazda çalıştığı zaman büyük miktarda su buharı çıkartır. Yoğuşmalı kombiler çıkan su buharını kendi enerjisine katarak enerjisini aldığı yoğuşmakta olan buharı su olarak dışarı atmaktadır. Bu da diğer çeşitlerine göre %15 veya %20 daha fazla verimli çalışmasını sağlamaktadır.

Hermetik Kombiler:Bacalı kombilere göre daha yeni bir teknoloji sitemi lie çalışan hermetik kombiler doğalgaz için gerekli olan yanma havasını bir fan yardımı ile dış ortamdan almaktadırlar yanma sonucu oluşan kirli gazları da aynı şekilde dışarıya atmaktadırlar

Bacalı kombiler:Yanma odası bulunduğu mahale açık olan ve bulunduğu ortamın havasını kullanarak yanma olayını gerçekleştiren kombilerdir.Bu tür kombiler isminden de anlaşılacağı gibi iyi çekişli olan baca bağlantısı bulunan cihazlardır.Bacalı kombilerde hermetikte bulunan fan cihazından bulunmamaktadır çünkü dışarı atılacak hava sıcaklık sayesinde yükselerek bacadan atılmaktadır.